bipKanał IBE na YouTubelinkedin grtwiter grKonto IBE na FB

Baner Konf IBE ico

IBE organizatorem konferencji na temat kwalifikacji w sektorze górniczym i pozagórniczym

5 października br. w Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu odbędzie się konferencja „Kwalifikacje w dobie zmian w sektorze górniczym i pozagórniczym”, adresowana do przedstawicieli branży górniczej, budowlanej i motoryzacyjnej. Więcej
transwal ankieta

TRANSVAL-EU: wypełnij ankietę, wesprzyj projekt

TRANSVAL-EU to projekt międzynarodowy realizowany w kooperacji z 16 instytucjami europejskimi, który dotyczy walidacji kompetencji przekrojowych (transwersalnych). Jednym z uczestników projektu jest Instytut Badań Edukacyjnych. Więcej
P TECH ico

P-TECH: Przedstawiciele Urzędu Miasta Rzeszowa, Asseco Poland oraz Instytutu Badań Edukacyjnych będą współpracować na rzecz rozwoju kwalifikacji rzeszowskich uczniów

20 września br. w Rzeszowie podpisano porozumienie dotyczący współpracy w ramach projektu P-TECH. Dzięki umowie podpisanej przez Urząd Miasta Rzeszowa, Asseco Poland oraz Instytut Badań Edukacyjnych rzeszowscy uczniowie po pięciu latach nauki będą mieli możliwość uzyskania poszukiwanej na rynku kwalifikacji z zakresu programowania. Więcej

Konkurs dla szkół i placówek edukacyjnych. Do wygrania cenne nagrody

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza szkoły i placówki edukacyjne do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest aż 16 kart podarunkowych o wartości 2 tys. złotych! Więcej

IBE partnerem głównym Forum Inteligentnego Rozwoju w Toruniu

Forum Inteligentnego Rozwoju to kongres naukowo-technologiczny poświęcony nowatorskim badaniom i innowacyjnym technologiom. W tym roku IBE został partnerem głównym wydarzenia. Więcej
IBM22 ico

Program P-TECH: Instytut Badań Edukacyjnych podpisał umowę z IBM Polska

Program P-TECH został zainicjowany w roku 2019 przez firmę IBM. 2 września br. podpisano porozumienie na mocy którego program będzie wspierany merytorycznie przez Instytut Badań Edukacyjnych, a do P-TECH przystąpiła jedna z krakowskich szkół.  Więcej

Nauczanie zdalne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii stanowi już stały element rzeczywistości na świecie. Sytuacja związana z pandemią COVID-19 tylko ten proces przyspieszyła. Teraz okazuje się, że e-learning już niedługo może stać się ciekawą alternatywą również w Polsce.

e lerning

Nauczanie zdalne to kluczowa kompetencja w obecnych czasach. Z uwagi na pandemię COVID-19 wiele kursów, szkoleń oraz konferencji odbywa się online. Szacuje się, że w 2023 roku wartość globalnego rynku e-learningu przekroczy 240 mld dol. To ogromna szansa na zdobycie ciekawej pracy. Kto może na tym skorzystać?

E-learning daje szerokie pole do działań. Chętni mogą zdobyć pracę jako instructional designer (projektant szkoleń, czyli osoba zajmująca się projektowaniem procesu dydaktycznego), specjalista ds. e-learningu lub metodyk kształcenia zdalnego. Skorzystać mogą osoby pracujące na uczelniach wyższych, w szkołach językowych, w centrach kształcenia dorosłych, jak również w firmach i centrach szkoleniowych do prowadzenia kursów dla osób dorosłych. E-learning to również prowadzenie webinarów, a tych jest ostatnio bardzo dużo.

Nauczanie zdalne w ZSK – co trzeba umieć?

Teraz okazuje się, że osoby, które znają się na nauczaniu zdalnym, dostaną możliwość potwierdzenia swoich umiejętności w formie certyfikatów. Jest to zasługą trzech kwalifikacji włączonych do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji. Jak to działa? Należy sprawdzić, jakie warunki trzeba spełnić, a potem przystąpić do walidacji, czyli potwierdzenia tych umiejętności. Potem uzyskuje się certyfikat, który jest oficjalnym dokumentem uznawanym w Polsce i za granicą.

Do ZSK w ostatnim czasie włączono trzy kwalifikacje związane z nauczaniem zdalnym. Są to:

Informacje na temat wymagań dotyczących każdej w tych kwalifikacji można znaleźć tutaj. Obecnie trwają prace nad ustanowieniem instytucji, która będzie odpowiadała za wydawanie certyfikatów. A potem będzie już można przejść cały proces i zdobyć ciekawą pracę.

Chcesz być na bieżąco z ZSK?

Polecamy nasz Kwartalnik!

Oczywiście, jeśli ktoś jest biegły w rozwiązaniach cyfrowych to od razu może skorzystać z oferty ZSK. Na uwagę zasługują kwalifikacje:

Czym jest ZSK?

To rozwiązanie mające na celu opisanie, uporządkowanie i zebranie różnych kwalifikacji w jednym rejestrze. Jest ważnym narzędziem polityki uczenia się przez całe życie. Jak skorzystać z systemu? Potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej: https://kwalifikacje.edu.pl.

Ministerstwo Edukacji NarodowejMIiRmnisw logotyp

logo CKE maleore smallgus logo smallptdelogo oskkosio cie small